Ve středu 3. dubna 2024 proběhlo na Gymnáziu Františka Živného v Bohumíně krajské kolo Dějepisné soutěže gymnázií. Jedná se o soutěž tříčlenných týmů, která má tři úrovně – školní, krajskou a celostátní (mezinárodní). O postup do celostátního kola v Chebu bojovalo v Bohumíně 13 gymnaziálních týmů z Moravskoslezského kraje. Letošní ročník soutěže byl tematicky zaměřen na evropské dějiny od Helsinské konference (1975) do roku 2000.

Naši školu reprezentovala vítězná trojice ze školního kola ve složení Martin Habrnál, Adam Lorenc a Pavel Vítek z maturitní třídy 6. A a vedla si velmi zdatně. Vybojovala pro naši školu postup do celostátního finále, které proběhne na podzim v západočeském Chebu.

Blahopřejeme našim studentům k výbornému umístění a děkujeme za úspěšnou reprezentaci. Rádi bychom týmu poděkovali i za úspěšnou reprezentaci školy v dějepisných a geografických soutěžích v průběhu jejich celého studia na gymnáziu.

 Mgr. Martin Žamboch

PK dějepisu   

Třetí místo v krajském kole Dějepisné soutěže v Bohumíně
Logolink OP JAK Logo DofE Logo MSK