pátek 15.3. pořádalo Gymnázium Petra Bezruče okresní kolo v basketbale mladších chlapců. Při letošní extrémní účasti 10 týmů byla konkurence družstev i hráčů v hale obrovská. Týmy byly rozděleny do dvou skupin a hrálo se systémem „každý s každým“.

Skupina A: ZŠ Koperníkova Třinec, ZŠ Kozlovice, ZŠ Raškovice, ZŠ ČSA 570 FM, ZŠ Jablunkov

Skupina B: ZŠ El. Krásnohorské FM, ZŠ Pionýrů 400 FM, Gymnázium Cihelní FM, ZŠ P. Bezruče Třinec a GPB FM

Tým GPB byl vylosován do skupiny B. Po soustředěném a kolektivním výkonu chlapci vyhráli skupinu a čekali na vítěze skupiny A. Ve finále jsme o postup do krajského kola bojovali s 8. ZŠ FM, kterou jsme jednoznačně porazili a získali zlaté medaile za 1. místo.

Vítězný team chlapců GPB FM hrál ve složení:

1.A – Bořek Volný

1.C – Nazar Čerkasov, Robert Lipina

2.A – Ondřej Šigut

2.B – Robin Rybář, Kryštof Holub, Jan Stoklásek

2.C – Adam Rusňák, Fabián Bužek, Jan Popelka a Albert Jányš

Následující týden ve středu 20.3. jsme opět pořádali okresní kolo v basketbale, tentokrát děvčat. Konkurence v dívčím turnaji nebyla tak velká, jako u chlapců. Na turnaj se přihlásila pouze družstva GPB FM, 7.ZŠ FM a ZŠ Kozlovice. Absence registrovaných hráček basketbalu v našem týmu rozhodla o konečném 3. místě. Všechny hráčky si zaslouží pochvalu za bojovný výkon a nasazení v turnaji.