Ve středu 20. března se konalo na 11. Základní škole Jiřího z Poděbrad okresní kolo 65. ročníku Fyzikální olympiády kategorie E. Ve čtvrtek 11. dubna 2024 pak ve Středisku volného času v Ostravě krajské kolo Fyzikální olympiády téže kategorie. Tedy našich druháků.

Ve středu 24. dubna 2024 se konalo rovněž ve Středisku volného času v Ostravě krajské kolo Fyzikální olympiády kategorie C a D. Tedy našich třeťáků a čtvrťáků. Naši školu reprezentovali tito studenti:

kat. C: Matěj Kubala (4. C)
kat. D: Kateřina Zrzavá (3. A), Jan Buzrla (3. A), Marek Mazur (3. A), Richard Koláček (3. A), Hana Petrušková (3. C)
kat. E: Adam Jurtík (2. A), Zuzana Pěluchová (2. C)

V čase čtyř hodin studenti řešili čtyři obtížné úlohy. Většina našich studentů se stala úspěšnými řešiteli. Zuzana Pěluchová obsadila v okrese velmi slušné třetí místo a Adam Jurtík skvělé druhé. Kateřině Zrzavé se dokonce podařilo obsadit výborné druhé místo v kraji!

Děkujeme našim zástupcům za reprezentaci naší školy. Jistě pro ně byla účast dobrou zkušeností a zejména Kateřině blahopřejeme k dosaženému úspěchu.

Více o soutěži viz: http://fyzikalniolympiada.cz/

Za PK fyziky
Michal Aujeský

Naši účastníci před krajským kolem
Reprezentanti kategorie E – Adam a Zuzana
Druhá a třetí místa v okresním a krajském kole fyzikální olympiády
Logolink OP JAK Logo DofE Logo MSK