Dne 29. března proběhlo na Středisku volného času Ostrčilova v Moravské Ostravě krajské kolo Zeměpisné olympiády všech kategorií.

V letošním ročníku ZO nás zastupovali studenti s velkým věkovým rozdílem – student prvního ročníku a maturant. Oba naši studenti se krajském kole pěkně umístili. V kategorii C reprezentoval naši školu Jiří Petlach (1. A), který v konkurenci 12 soutěžících obsadil s rozdílem 0,5 bodu na vítěze 2. místo. Nyní bude čekat na porovnání výsledků všech 14 krajů a teoreticky má ještě šanci postoupit do celostátního kola. Ve středoškolské kategorii zastupoval naši školu a zároveň i okres Tomáš Kreutziger ze třídy 6. C, který se umístil na 5. místě z celkového počtu 12 účastníků.

Rádi bychom Tomášovi poděkovali za pravidelnou a úspěšnou reprezentaci školy v zeměpisných soutěžích v průběhu celého studia a popřáli mu hodně úspěchů při studiu na vysoké škole. Jirkovi gratulujeme ke krásnému 2. místu a budeme s napětím očekávat výsledek mezikrajského srovnání.

Mgr. Martin Žamboch

Krajské kolo Zeměpisné olympiády
Logolink OP JAK Logo DofE Logo MSK