Ve středu 24. ledna proběhlo okresní kolo Matematické olympiády kategorie Z9, do které se tradičně zapojují studenti našich druhých ročníků.

Letos jsme měli v této kategorii silné zastoupení, alespoň čtyři úlohy domácího kola vyřešilo správně hned osm našich studentů a ti si tak zajistili postup do kola okresního. Okresního kola se zúčastnilo celkem 35 soutěžících. Naši školu reprezentovali Karolína Brozdová, Adam Jurtík, Erik Chrostek, Šimon Václavík (2.A), Eva Mojžíšková, Šarlota Pánková a Zuzana Pěluchová (2.C). Účastníkům byly zadány čtyři úlohy, na jejichž vyřešení měli čtyři hodiny. A zástupci naší školy se v konkurenci rozhodně neztratili, čtyři z nich se stali úspěšnými řešiteli a postoupili do krajského kola, zbývajícím postup unikl pouze těsně. Do krajského kola se probojovali:

1. místo – Eva Mojžíšková

2. místo – Adam Jurtík

5. místo – Zuzana Pěluchová

8. místo – Šimon Václavík

Postupujícím blahopřejeme k dosaženému úspěchu a přejeme hodně štěstí v krajském kole. Všem soutěžícím děkujeme za skvělou reprezentaci školy a věříme, že získané zkušenosti zúročí v dalších soutěžích.

Za PK matematiky Mgr. Lucie Janečková

Řešitelé MO
První a druhé místo v okresním kole Matematické olympiády Z9
Logolink OP JAK Logo DofE Logo MSK