Ve čtvrtek 24. března 2022 proběhlo na ZŠ Jiřího z Poděbrad a na Gymnáziu Cihelní ve Frýdku okresní kolo Dějepisné olympiády kategorií I. a II.

V I. kategorii (ZŠ) soutěžilo 28 žáků základních škol a víceletých gymnázií okresu Frýdek – Místek. Naši školu reprezentoval student Pavel Čadan ze třídy 1. C. Pavel se stal vítězem okresního kola a bude reprezentovat naši školu i okres v krajském kole Dějepisné olympiády v Ostravě.

V II. kategorii (SŠ) bylo do okresního kola přihlášeno 6 studentů gymnázií. Naši školu reprezentoval student Martin Habrnál ze třídy 4. A. Druhý postupující Matouš Konopáč ze třídy 3. A se nemohl okresního kola zúčastnit z důvodu probíhajícího lyžařského kurzu. Martin Habrnál obsadil 2. místo, stal se úspěšným řešitelem a také postoupil do krajského kola.

Děkujeme naším studentům za výbornou reprezentaci školy a budeme jim držet palce v krajském kole soutěže.

Martin Žamboch, Eva Veselková  

 

Okresní kolo Dějepisné olympiády
Logolink OP JAK Logo DofE Logo MSK