Mistrovství České republiky školních týmů uspořádal Šachový svaz ČR se také letos ve Zlíně. Ve dnech 25. a 26. června se ve městě obuvi utkala o mistrovsky titul čtyřčlenná družstva rozdělená do tří věkových kategorií: ZŠ 1. – 5. třída, ZŠ 6. – 9. třída a SŠ. Turnaj byl rozlosován švýcarským systémem na 9 kol s hracím tempem 2 x 20 minut s časovou bonifikací 5 sekund za tah, když se sčítaly body na jednotlivých šachovnicích (tzv. olympijské bodování).

Pojďme se nyní podívat, jak dopadla naše družstva. V kategorii 2. stupeň ZŠ nás reprezentovala sestava Marek Fizer, Ondřej Šigut, Jaromír Osina a Jakub Lištvan. Chlapci bojovali, seč mohli, nakonec je ale dvě ztracené partie dělily od stupňů vítězů a bylo z toho „jen“ nepopulární čtvrté místo. Přesto patří celé čtveřici velká gratulace.

V nejstarší kategorii jsme jako jediná ze škol měli hned dvě družstva. „Áčko“ ves složení Adam Frank, Marek Miča, Ondřej Nytra a Lucie Fizerová podalo suverénní výkon a s náskokem 5 bodů obhájilo loňské vítězství. Zahanbit se nenechali ani hráči „Béčka“ – sestava Matyáš Paseka, Matyáš Trojan, Bartoloměj Buchta a Michal Gřes do posledního kola bojovalo o stříbro, nakonec si ale na krk nasadili medaile bronzové. Opět velká gratulace!

Všem hráčům bych chtěl poděkovat za příkladnou reprezentaci školy a poděkování patří také kolegovi Pavlu Kvášovi, který se o celou početnou výpravu po dva dny staral.

Michal Saforek

Výsledky: SŠ, 2. st. SŠ

Fotogalerie pořadatelů

Zlato, bronz a „brambora“ z Mistrovství ČR školních týmů v šachu 2024!
Logolink OP JAK Logo DofE Logo MSK