V pátek 9.6. se skupina 21 studentů vydala v brzkých ranních hodinách na dlouhou cestu do našeho hlavního města, kde se v prostorech VŠE konalo Republikové finále soutěže EUROREBUS.  Po úvodním zahájení následovala hned soutěž tříd v kategorii ZŠ, kde jsme měli jedno želízko v ohni v podobě zástupců tříd 1. C a po nich už nastoupili středoškoláci.  Tady nás reprezentovali zástupci tříd z 3.A, 3.C, 4.A, 5.A, 5.B a 6.B. Z jejich reakcí hned po ukončení soutěže bylo patrné, že to bylo letos hodně náročné. Vyhlášení výsledků předcházela ještě přednáška nám ve škole dobře známého cestovatele Hynka Adámka o jeho poslední cestě letos na jaře do Antarktidy. A hurá na vyhlášení výsledků. Začínáme soutěží škol od 10. místa a zanedlouho se na výsledkové listině se objeví

v kategorii škol 4. místo Gymnázium Petra Bezruče, Frýdek-Místek.

Obhajoba 2. místa z loňského roku a ani 1. místa z předloňského se bohužel nepovedla. Po počátečním lehkém zklamání, ale nakonec převládla spokojenost. Být čtvrtí v republice přece není nijak špatné.

V soutěži tříd na nejlepší místo dosáhla třída 6.B ve složení Jan Chorobík, Jirka Pavelek a Mar-tin Havelka. Výsledky dalších tříd najdete na stránkách www.eurorebus.cz

Ještě jednou všem děkujeme za reprezentaci školy.

Za předmětovou komisi zeměpisu Pavel Kváš

Reprezentanti naší školy
Reprezentanti naší školy
Finále soutěže Eurorebus 2023
Logolink OP JAK Logo DofE Logo MSK