Srdíčkový den

Prosincový Srdíčkový den

Studenti naší školy opět pomohli zlepšit život vážně nemocným a opuštěným dětem. Na konto občanského sdružení Život dětem jsme v tomto školním roce zaslali již 22 379 Kč.

6382 Kč získali v prosincové sbírce studenti 4.A a 4.C prodejem magnetek a CD ve městě. Do sbírky Srdíčkový den se však zapojili také ostatní studenti a vyučující, kteří si zakoupili prodávané předměty v hodnotě 8548 Kč. Nejvíce se podařilo vybrat třídám 2.B (680 Kč), 2.C (670 Kč) a 2.A (660 Kč).

Děkuji všem, kteří pomáhají.

Jana Mašínová
 

Škola jako partner občanského sdružení Život dětem

Škola již deset let spolupracuje s občanským sdružením Život dětem. Hlavním posláním naší spolupráce je sbírková činnost, jejíž výtěžek pomáhá handicapovaným, opuštěným a kriticky nemocným dětem na jednotkách intenzivní péče, novorozeneckých a onkologických odděleních.

Celostátních sbírek "Srdíčkových dnů", které se konají třikrát ročně, se zúčastňují vždy studenti čtvrtých ročníků. Každoročně tak díky nim přibývá na konto nadace kolem 30 000Kč.

Jako dík za pomoc při sbírkách věnuje sdružení v posledních čtyřech letech 50% výtěžku prosincové sbírky pro potřeby školy. Za tyto peníze tak byly zakoupeny stoly a židle u školního bufetu, police, stůl a knihy do školní žákovské knihovny, ubrusy, koše na tříděný odpad do jednotlivých tříd a doplňky do jídelny a vybavení pro sportovní aktivity.

Občanské sdružení Život dětem v rámci celorepublikového působení rozdělilo k tomuto roku již 110 800 000 Kč a studenti naší školy mají na tomto výsledku každoročně významný podíl.

Magnetky a klíčenky si v prosinci kupovali také studenti naší školy. Ti přispěli částkou 10 050Kč. Poděkování patří zejména třídám 1.B, 3.C , 5.C a vyučujícím tělesné výchovy, kteří sbírku podpořili nejvíce.

Za část peněz, které dostaneme od nadace jako dar, doplníme posilovnu novým náčiním ke cvičení.


Jana Mašínová