První pomoc – šance pro život 2

Záměrem projektu „První pomoc – šance pro život 2“ (reg. č. CZ.1.07/1.3.44/02.0009) je informovat, rozšířit povědomí a předat znalosti a dovednosti cílové skupině učitelů a provozních zaměstnanců škol, kteří velmi často čelí riziku úrazů a zranění dětí. Dále projekt informuje o důležitosti protiúrazové prevence a to přímo na základních a středních školách v Moravskoslezském kraji. Učitelé a provozní zaměstnanci školy získají jak teoretické, tak i praktické znalosti z oblasti poskytování první pomoci, které jim zprostředkují profesionální zdravotníci. Lektoři jsou zkušenými profesionály, jde především o zaměstnance zdravotnické záchranné služby z celého Moravskoslezského kraje.

Všichni pedagogové a provozní zaměstnanci Gymnázia Petra Bezruče se zapojili do realizace projektu a budou proškoleni v 5 hodinovém kurzu.

Výuka byla financována z grantového projektu v rámci globálního grantu CZ.1.07/1.3.44 – další vzdělávání pracovníků škol a školských zařízení v Moravskoslezském kraji II, Operačního programu Vzdělávání pro konkurenceschopnost spolufinancovaného ze státního rozpočtu ČR a Evropského sociálního fondu.

První pomoc - certifikát