Slnečné skály se nacházejí v katastru vesnice Porubka na Slovensku. Porubka je situovaná kousek od Rajeckých Teplic. Zde se nachází i pohodový Camping Slnečné Skály, který nám poskytl azyl na víkendové lezení od 31. 5. – 2. 6. 2024

V pátek jsme ,po strastiplné cestě skrz průjezdem bouřkou s aquaplaningem na mostě, přijeli do Žiliny. V autě jel předvoj a materiál, vlakem ostatní horolezci. Po chvíli lelkování v autě jako zázrakem přestalo pršet. Postavili jsme stany a jeli pro druhou půlku do Žiliny na vlakové nádraží. Po dešti se naši šikovní skauti rozutekli po lese a nanosili dřevo pro večerní oheň. Ten se podařilo i založit a tak večeře byla zachráněna. Večerní opékání párků a kytara u ohně byla super.

Sobotní dopoledne jsme se vydali na skály. Vybrali jsme sektor Hadí veže. Zdejší vápenec byl členitější a lezení si všichni užili. Kolem 13:30 se objevily první přeháňky. Sbalili jsme lana a přesunuli se do kempu, ve kterém celý den probíhal Den dětí. Přeháňky se stále opakovaly v intervalu asi 30 min. až do 18:00, ale nám to nevadilo. Čas do večeře byl vyplněn procházkami po Slnečných skalách, fotbalem, jízdou na koni …… prostě Dětský den jak má být.

Potom přišla večerní kulinářská vsuvka v podobě přípravy večeře. Zde, po dělbě práce při přípravě, vše dopadlo dobře a jídla bylo na rozdáváni a přidáváni. Po večeři došlo opět na kytaru a povídání si o zážitcích z dnešního dne. A protože těch bylo hodně, večer nestačil. A povídalo se až do noci.

Neděle byla ve znamení opět nevyzpytatelného počasí, ale nakonec se podařilo lézt v sektoru Lietačky až do oběda. Po vysušení stanů a návštěvy místní pizzerie jsme si konečně oddychli, že vše dopadlo, jak mělo. Na výbornou.

Pohodové prázdniny a ahoj v novém školním roce, doufám, že opět v „našlapaných“ kroužcích Školního sportovního klubu při GPB.

Za Horo kroužek Daniel Svoboda a David Březovják

Horo kroužek na Slnečných skalách
Logolink OP JAK Logo DofE Logo MSK